Biju Swasthya Kalyan Yojana 2024 Status, Registration, Check Online Apply Link | ବିଜୁ ସ୍ୱସ୍ତ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା 2024 ସ୍ଥିତି, ପଞ୍ଜୀକରଣ, ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଲିଙ୍କ୍ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ |


Notice: Undefined index: titleWrapper in /home/u837204697/domains/deshyojana.com/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/toc/class-block-toc.php on line 103

Table of Contents


Introducing Biju Swasthya Kalyan Yojana (BSKY) | ବିଜୁ ସ୍ ast ସ୍ତ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (ବାସ୍କି) ର ପରିଚୟ

Biju Swasthya Kalyan Yojana ସମ୍ମାନଜନକ ନେତା ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ଏକ ଅଭିନବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପଦକ୍ଷେପ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ବିଜୁ ସ୍ y ଳ୍ପ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (ବିଏସକେ) ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଓଡିଶାର ସମସ୍ତ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସୁବିଧାକୁ ବ to ାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ BSKY ସମାଜର ସବୁଠାରୁ ଅର୍ଥନ ically ତିକ ଅଭାବୀ ବର୍ଗରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କରିଥାଏ |

BSKY ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ପାଇଁ ନଗଦବିହୀନ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇଦେବା ନୀତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସହିତ ଜଡିତ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୁଏ |

ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଲାଇନ୍ (ବିପିଏଲ୍) ପରିବାର ଏବଂ ଆଣ୍ଟୋଡାୟା ଆନ୍ନା ଯୋଜନା (AAY) ପରିବାର ପରି ଅର୍ଥନ ically ତିକ ଅନଗ୍ରସର ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି BSKY ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ହିତାଧିକାରୀ ପରିଚୟ ପ୍ରଣାଳୀ ବ୍ୟବହାର କରି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ଲାଭ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବ | ଅଧିକନ୍ତୁ, ପୋର୍ଟେବିଲିଟି ଉପରେ ଏହି ଯୋଜନାର ଗୁରୁତ୍ୱ, ଭ ograph ଗୋଳିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଖାତିର ନକରି ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ନିରନ୍ତର ପ୍ରବେଶକୁ ସୁଗମ କରିଥାଏ |

ସରକାରୀ ସ୍ care ାସ୍ଥ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଏବଂ ସ୍ acc ୀକୃତପ୍ରାପ୍ତ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଏକ ନେଟୱାର୍କ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥିବା ବିଜୁ ସ୍ asty ଳ୍ପ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ହିତାଧିକାରୀ ଚିହ୍ନଟ ପାଇଁ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ସହିତ ଦକ୍ଷ ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟାକୁ ଏକତ୍ର କରିଥାଏ।

ଓଡିଶାର ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭାବରେ ବିଏସକେ ଏହାର ନାଗରିକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ କଲ୍ୟାଣକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିରନ୍ତର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି। ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଥିବା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଏବଂ ଦୃ ust ଼ ପ୍ରସାରଣ ଉଦ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ, ଏହି ଯୋଜନାଟି ହେଉଛି BSKY ଅଧୀନରେ ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ବିଷୟରେ ଜ୍ knowledge ାନ ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା, ସକ୍ରିୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଖୋଜୁଥିବା ସଂସ୍କୃତିର ବିକାଶ ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସୁସ୍ଥତା |

ମୂଳତ।, ବିଜୁ ସ୍ asth ଳ୍ପ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଏକ ନୂତନ ଯୁଗର ପ୍ରଚାର କରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଦୃଶ୍ୟକୁ ପୁନ h ରୂପ ଦେବା ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତତା, ସୁଲଭତା ଏବଂ ଗୁଣବତ୍ତା ଏକତ୍ରିତ ହୁଏ |


Biju Swasthya Kalyan Yojana Card Benefits 2024 | BSKY ନାବିନ୍ କାର୍ଡ 2024 ର ଲାଭ |

Biju Swasthya Kalyan Yojana Benefits

  1. ଚିକିତ୍ସା ରେଖାଂକଣ: କାର୍ଡ ପରେ ଚିକିତ୍ସା ରେଖାଂକଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ସେବାମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରଣାଳୀ (BSKY) ନବିନ କାର୍ଡ କୁଣ୍ଡଳିବାରୁ ପାଇଁ ସହାୟକ ହେବ।
  2. ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା: କାର୍ଡ କୁଣ୍ଡଳିବାରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ହେବ ଯେଉଁଠୁରେ ଦରକାରୀ ମେଡିକାଲ ସେବାଗୁଡ଼ିକ ଖରାଚି ପାଇନାହିଁ।
  3. ବୀମା ସହାୟତା: କାର୍ଡ କୁଣ୍ଡଳିବାରୁ ଯେଉଁଠୁରେ ପ୍ରତିଦିନ ଯାତ୍ରାଗାହଣା ହେଉଥିବାରେ ଅକାରଣରୁ ନୋକରିପାରିବ ସେଠାରେ କାର୍ଡହୋଲ୍ଡର ବୀମା ସହାୟତା ପ୍ରାପ୍ତ କରିପାରିବେ।
  4. ପ୍ରତିରୋଗୀ ସେବା ସୁବିଧା: କାର୍ଡ ଧାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିରୋଗୀ ସେବା ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ ହେବ, ଯାହା ସହ ଉନ୍ନତ ଆରୋଗ୍ୟ୍ୟ ସ୍ଥିତିରେ ଆମଦାନ ହେଲା ପଥାରଇବାକୁ ସହାୟକ ହେବ।
  5. ମାତୃ ଓ ଶିଶୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମର୍ଥନ: ବିଶେଷ ବାବଦରେ ବିମା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ହେବ ଯେଉଁଠୁରେ ଗୃହିଣୀ ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ଯାରେ ସହାୟକ ହେବ।
  6. ଚିକିତ୍ସା ସେବାଗୁଡ଼ିକର ଅବସ୍ଥିତିର ଅଭିଗମ: କାର୍ଡ ଧାରୀମାନଙ୍କୁ ଆରୋଗ୍ୟ୍ୟ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସେବାଗୁଡ଼ିକର ନେଟୱର୍କରେ ପହଞ୍ଚ ଦେଇ।
  7. ଡିଜିଟାଲ ଆରୋଗ୍ୟ୍ୟ ରେକର୍ଡ୍‌: କାର୍ଡହୋଲ୍ଡରଙ୍କୁ ଆରୋଗ୍ୟ୍ୟ ରେକର୍ଡ୍ ସିଷ୍ଟମ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ଡିଜିଟାଲ୍‌ରେ ଏକ୍‌ସେସ୍‌ କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ, ଯେତେବେଳେ ଚିକିତ୍ସା ସେବାଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ଲାଭାନ୍ବିତରେ ହେବ।
  8. ସୁବିଧାରେ ବେତର୍ତ୍ତୀକରଣ: ଯତେଉଁଁଠୁରେ ଚିକିତ୍ସା ସେବାଗୁଡ଼ିକର ସାଧାରଣ ସୁବିଧା ଏବଂ ଲାଭରେ ଅଛି, ତାହା ଯେଉଁଠୁରେ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବ ସେଠାରେ ସେବା ସୁବିଧାରେ ବେତର୍ତ୍ତୀକରଣ ହେବ।
  9. ଆଇନ୍‌କ୍ଲୁଛିଭିଟି ଏବଂ ସମାନତା: ପ୍ରଣାଳୀର ସେବା ଓ ଉତ୍ପାଦନ ବିନ୍ଯାସରେ ଆଇନ୍‌କ୍ଲୁଛିଭିଟି ଏବଂ ସମାନତାର ସ୍ପେସିଫିକ୍‌ ସ୍ପେସ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ଯ କରାଯାଇବାକୁ ଯୋଗାଇବାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାରେ ଦୃଷ୍ଟି ନିର୍ଦିଷ୍ଟିତ କରିବା।
Biju Swasthya Kalyan Yojana 1

how to apply biju swasthya kalyan yojana online | ଅନ୍ଲାଇନ୍ରେ ବିଜୁ ସ୍ th ସ୍ତ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା କିପରି ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ |

ପ୍ରଣାଳୀ ନାମବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଳ୍ୟାଣ ୟୋଜନା (BSKY)
ଲାଭାନ୍ତର କରଣୀୟକ୍ୟାଶଲେସ୍‌ ଚିକିତ୍ସା
ରୋଗ ସୂଚୀହୃଦୟ ରୋଗ, କିଡନି ରୋଗ, ଲିଭର୍ ରୋଗ, ମାଥାରେ ଷ୍ଟ୍ରୋକ, ଗମ୍ଭୀର ମାଥା ଘାତ, ମାଥା ଟୁମର, ଦହନ ପ୍ରବଣତା, ନର୍ଭମାନ୍ଡ ମଷ୍ଟାର୍ ରୋଗ ଏବଂ କ୍ୟାନ୍ସର
BSKY ନବିନ କାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକତାଓଡ଼ିଶାର ବସବାସ
BSKY ନବିନ କାର୍ଡ ଆବେଦନ ଶୁରୁ ତାରିଖ୦୬ ଜାନୁଆରୀ
ଅଧିକାରୀ ଓୟେବସାଇଟbskynabin.odisha.gov.in

Biju Swasthya Kalyan Yojana hospital list


Documents Required for Biju Swasthya Kalyan Yojana(BSKY) | ବିଜୁ ସ୍ th ସ୍ତ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (BSKY) ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟସ୍ |

  1. ନିବେଦନକାରୀଙ୍କର ନାମ ହେଲା ପରିବାରର ଶ୍ରେଣୀର ନାମରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରାଯାଇବ।
  2. ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ତ୍ରୀର ନାମ ହେଲା 18 ବର୍ଷରେ ଅଧିକ ଉମ୍ରା ନାରୀ ସଦସ୍ୟ ହେଲେ ତେଉଠୁ ଯିତେବେଳେ ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ତ୍ରୀରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରାଯାଇପାରିବ।
  3. ପରିବାରରେ ନାରୀ ସଦସ୍ୟ ନାହାଣ୍ତି ବା ବର୍ଷ 18 ତଳେ ଅଛିନି, ତାହାର ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖ ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରାଯାଇପାରିବ।
  4. 18 ବର୍ଷରେ ଅଧିକ ଉମ୍ରା ସଦସ୍ୟ ସେମାନ
  5. ଙ୍କ ବିପରୀତ ନିବେଦନକାରୀ ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ତ୍ରୀର ନାମ ହେଲା 18 ବର୍ଷରେ ଅଧିକ ଉମ୍ରା ସଦସ୍ୟ ହେଲେ, ତେଉଠୁ ଯିତେବେଳେ ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖ ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରାଯାଇପାରିବ।
  6. 18 ବର୍ଷ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଉମ୍ରା ଯେଉଁଠୁରେଇ ନାରୀ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନାମ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରାଯାଇନାହାଁ, ସେହି ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ସମ୍ମୁଖୀନ ଏବଂ 30.06.2024 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡ ନବିନ ନିବେଦନରେ ଯୋଗ କରିବା ଆଧାରଣ ସହମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇବା ଆବଶ୍ୟକ।
  7. ସମସ୍ତ ପରିବାରର ଆଧାର କାର୍ଡ, 5 ବର୍ଷ ଅଧିକ ବର୍ଷରେ ବାଳକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯଦି ଆଧାର କାର୍ଡ ଉପଲବ୍ଧ ନାହାଣ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ ନମ୍ବର 30.06.2024 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୋଗ କରିବା ଆଧାରଣ ସହମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇବା ଆବଶ୍ୟକ।
  1. ନିବେଦନକାରୀଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ, ଏକ୍ଟିଭ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସହ ଲିଙ୍କ କରାଯାଇବା ଆଧାର କାର୍ଡ ଆଧାରବାଦ୍‌ ଇ-କାଇସାଇ (କନ୍ୟାବାସ୍ତୁମାର୍ ବିଶୋରକ ଜାଣନ୍ତୁ) ଅନିବାର୍ତ୍ତନୀୟ।
  2. 18 ବର୍ଷରେ ଅଧିକ ଉମ୍ରା ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜନତା ପ୍ରିକ୍ଷା ପରିଚ୍ଛେଦ (EPIC କାର୍ଡ) ଆବଶ୍ୟକ।
  3. ନିବେଦନକାରୀ କିମ୍ବା ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ବୈଧ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଅନିବାର୍ତ୍ତନୀୟ।
  4. ନିବେଦନକାରୀ ବିଭିନ୍ନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରେରଣରେ ସ୍ବଜନଙ୍କ ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ଆଧାର କାର୍ଡ କାର୍ଡ ପ୍ରମାଣକ ହେଉଥିବା ଆବଶ୍ୟକ।
  1. ନିବେଦନକାରୀ ବିଭିନ୍ନରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ନମ୍ବରର ସୁରକ୍ଷାତ୍ମକ ଆଦାନ-ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଆନିବାର୍ତ୍ତନୀୟ।
  2. ନିବେଦନକାରୀ ବିଭିନ୍ନରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ନମ୍ବରର ଆଦାନ-ପ୍ରଦାନ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ 30.06.2024 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନିବାର୍ତ୍ତନୀୟ।
  3. ନିବେଦନକାରୀଙ୍କ ଏବଂ ପରିବାରର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ଛବି (କିମ୍ବା ସିଷ୍ଟେମର ଦ୍ୱାରା ଲିଙ୍କ ହେବା)।

Registration Process of Biju Swasthya Kalyan Yojana(BSKY) | ବିଜୁ ସ୍ th ସ୍ତ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (ବାସ୍କି) ର ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା

  1. ଉପଯୁକ୍ତ ପରିବାରମାନେ bskynabin.odisha.gov.in ପରି ଯାଉନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ନବିନ କାର୍ଡ ପ୍ରଯୁକ୍ତି କରିବାକୁ ।
  2. କୃଷି କରୁଥିବାରୁ କିମ୍ବା ନିଯୁକ୍ତିପୁର୍ବରୁ ସରକାରୀ ସ୍ଥିତି କର୍ତ୍ତା କରିଥିବା କୋଣାକୁ କେବୋ ନାହିଁ ତାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଘୋଷଣା ସହ ସହମତ ହେବା।
  3. ଇ-କେୟାସିର ଅନୁମତି ସହ ସହମତ ହେବା।
  4. ପରିବାରର ପ୍ରଧାନ (HoF) ଅଥବା ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଆଧାର ନମ୍ବର ଦାଖଲ କରିବା।
  5. ଯଦି ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ଆଧାର ନମ୍ବର ଯଥାଯଥା BSKY ଏବଂ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ତଥା ବାଡ଼ିଆ ତଥା ବାଡ଼ିଆ ତଥା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଡାଟାବେସରେ ଉପଲବ୍ଧ ନାହାନ୍ତି, ତାହାରୁ ପରିବାରର କେବୋ ଆବେଦନକାରୀ କାର୍ଡଟି BSKY NABIN କାର୍ଡ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ହେବା ଯୋଗ୍ୟତା ଅଛି।
  6. ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ନାମ, ଜନ୍ମ ତାରିଖ / ବୟସ, ଲିଙ୍ଗ, ସ୍ଥାନର ଠିକା ସହ ଇ-କେୟାସି କରିବା ପାଇଁ ଇ-କୋଆଇ କରିବା।
  7. ମତଦାନ ପରିଚ୍ଛେଦ (EPIC) କାର୍ଡ ନମ୍ବର ଦାଖଲ କରିବା ଏବଂ ସକାଳିତ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କାପି ଆପଲୋଡ୍ କରିବା।
  8. ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଏବଂ OTP ଦ୍ୱାରା ଯାଚ୍ଛନ୍ତି ପ୍ରମାଣିତ କରିବା।
  9. ସହଯେୋଗ କରନ୍ତୁ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ (ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ) ଯୋଗ କରନ୍ତୁ, ନାମ ଏବଂ ଆଧାର ନମ୍ବର ପ୍ରମାଣିତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପରିବାରର ପ୍ରଧାନ ସହ ସଂବାଦ ମିଳନ୍ତୁ।
  10. ଆବେଦନଟି ଦାଖଲ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ପ୍ରାକୃତି କରନ୍ତୁ।
  11. ଭବିଷ୍ୟତକୁ ସନ୍ଦର୍ଭରେ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପ୍ରାପ୍ତି ନମ୍ବର୍ ନିକଟର ଏକ ପ୍ରତିଶ୍ରବ୍ଧକ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ।

Biju Swasthya Kalyan Yojana helpline number

Any person can raise any query or complaint regarding Biju Swasthya Kalyan Yojana toll free number 104 which is available 24X7.


frequently asked questions for Biju Swasthya Kalyan Yojana(BSKY) | ବିଜୁ ସ୍ th ସ୍ତ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (BSKY) ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଗଲା |

BSKY ଦେଖୁନାହିଁ କାର୍ଡ କିମ୍ବା BSKY ଦେଖୁନାହିଁ କୋନି?

BSKY ଦେଖୁନାହିଁ କାର୍ଡ ଓଡ଼ିଶାରେ Biju Swasthya Kalyan Yojana (BSKY) ଅଧୀନତମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ ଏକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା କାର୍ଡ, ଯେଉଁଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁରୋଧିତ ରୋଗରେ କାଶି ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

BSKY ଦେଖୁନାହିଁ କାର୍ଡରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ କିଏାଣି?

ଓଡ଼ିଶାରେ ବସିବାଳା ପରିବାର କୋଣା ବିଏସକେଓଆଇ ଦେଖୁନାହିଁ କାର୍ଡ ପ୍ରୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯେତେବେଳେ ଆଧିକାରୀ ଅଛନ୍ତି।

BSKY ଦେଖୁନାହିଁ କାର୍ଡରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରଯୁକ୍ତି କୋଣି?

ଯେତେବେଳେ ଏକ ପରିବାର ଓଡ଼ିଶାରେ ବସିବାଳା ପାଇଁ BSKY ଦେଖୁନାହିଁ କାର୍ଡ ପ୍ରଯୁକ୍ତି କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଯେତେବେଳେ ସଂବିଧାନିତ ଓଡ଼ିଶା କୋନା ବିଷୟରେ bskynabin.odisha.gov.in ପରି ଯାଉନ୍ତୁ।

ପାରିବାରିକ ପ୍ରଧାନ କାର୍ଡର ପରିଚଯ଼ କୋଣି?

ପାରିବାରିକ ପ୍ରଧାନ କାର୍ଡର ପରିଚଯ଼ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସୁରକ୍ଷିତ କରନ୍ତୁ, ସହୀତ ନାମକରଣ କରିବା ଏବଂ ଇ-କେୟାସି ପାଇଁ ଆଧାର ନମ୍ବର ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ।

ଆବେଦନ ଯୋଗ୍୭ଯ ହେଲେ ଯେଉଁଠାରେ?

ନାହିଁ, ତୋକୋ ଯେତେବେଳେ ଅନୁରୋଧୀତ କରାଯାଇଥାଏ ନିରକ୍ଷରଣ ପାଇଁ।

କାର୍ଡ ପ୍ରଯୁକ୍ତି କରିବାର ଜନ୍ଯ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କିଏ କରିବେ?

ଆପଣ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିକଟର ଘୋଷଣା ସୂଚନା ପ୍ରାପ୍ତ କରିପାରେ କିମ୍ବା ଅଧିକାରୀ ହେଲେ, ସେତେବେଳେ ଅନୁରୋଧୀତ କରିବାକୁ ଆଧିକାରୀ ହେବା ଶ୍ରେଣୀରେ ଯାଉଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରେ।

Leave a comment